FAQ

WWW

Kde najdu své stránky ?
Své stránky naleznete na adrese kterou jste si zaregistroval u správce doménového prostoru (např. : NIC.CZ), nebo na adrese např.: futuremusic.invite.cz (pokud ještě není vyřízena registrace domény). Umístění Vaší prezentace Vám bude oznámeno.

Jaké je pořadí defaultních stránek při prohledávání adresářů ?
Stránky které se nabízejí jako defaultní pro zobrazení mají následující pořadí. Stránky mají snižující se prioritu.
index.html
index.htm
index.php
index.php4
index.php3
index.phtml
index.cgi
default.php
default.html
default.htm

Jak mohu zjistit počet návštěvníků svých stránek ?
Např. pomocí přehledných statistik návštěvnosti které Vám nabízíme. Ukázka takové statistiky je zde : http://www.invite.cz/stat. Pokud by Vám ani toto nestačilo jsou Vám k dispozici LOG soubory generované www serverem. Ty si pak můžete analyzovat pomocí některé free služby, případně si u někoho zaplatit tuto analýzu.

E-mail

Jak mám nastavit svého poštovního klienta pro příjem a odeslání pošty ?
Servery pro příjem pošty můžete nastavit jako mail.vaše_domena.cz (com, org, ap.) nebo jako magda.invite.cz. Pro příjem pošty jsou dostupné protokoly POP3 a IMAP4. Pro odesílání pošty si nastevte server Vašeho poskytovatele připojení např.: smtp.tiscali.cz . Tuto volbu pro odesílání Vaší pošty jsme zvolili z důvodu omezení možnosti zneužití serveru ke SPAMu.

Poskytujete i www rozhraní pro práci s mou e-mailovou schránkou ?
Ano www rozhraní pro výběr pošty naleznete na adrese mail.invite.cz.

Jak si nastavim www rozhraní pro e-mail?
Na adrese mail.invite.cz se přihlásíte svým jménem a heslem pro e-mail. V menu "Možnosti" vstupte do nabídky "Osobní informace". Zde si nastavíte zobrazované jméno, e-mailovou adresu a adresu pro odpovědi. Toto je nutno nastavit pro správnou funkci vašeho www e-mailu!!! Dále si sami můžete nastavit další parametry www rozhraní - jazyk, barvy atd...

Mohu si pro svou e-mailovou schránku nastavit upozornění o došlé zprávě na mobilní telefon?
Ano nabízíme tuto službu, ovšem je potřeba, aby váš mobilní telefon měl aktivovánu e-mailovou adresu. U Eurotelu jde o standardní službu, kterou není nutno aktivovat. Klienti operátorů T-mobile a Oskar si musí svou schránku registrovat u svého operátora. Ke zřízení upozornění o došlé zprávě na mobilní telefon zašlete žádost na jednu z e-mailových adres kontakt@mushing.cz nebo invite@invite.cz kde uveďte e-mailovou schránku a vaši mobilní e-mailovou adresu na kterou má být upozornění zasíláno (klienti Eurotelu pouze telefoní číslo). Administrátoři serveru pak provedou nastavení vaší e-mailové schránky.

FTP

Jak mám nastavit svého FTP klienta ?
FTP server pro nahrání Vaší prezentace bude ftp.vaše_doména.cz (com, org, ap.) nebo můžete používat server ftp.invite.cz (je omezen na 50 uživatelů, proto raději používejte svůj FTP server). Jméno a heslo pro přístup Vám bude zasláno po vytvoření Vašeho účtu.

MySQL

Používám PHP a MySQL. Jak se připojím k databázi ?
Pro připojení k MySQL databázi potřebujete nastavit databázový server, databázi, uživatele a jeho heslo. Databázový server je localhost (v 99% případů budeme umisťovat databázi na stejný server jako prezentaci), další údaje (databáze, jméno uživatele a jeho heslo Vám budou zaslány po žřízení databáze).

Poskytujete i www rozhraní pro administraci databáze ?
Ano poskytujeme www rozhrani nazvané PHPMyAdmin na adrese db1.invite.cz. Toto rozhraní poskytuje celou škálu možností pro práci s Vaší databází.

webmail  | MySQL  | Počítadlo  | MailForm  | Administrace 


copyright © www.invite.cz
e-mail:
invite@invite.cz , tel.: 603 590 731
stránky jsou optimalizovány pro MSIE 4.0 a vyšší a rozlišení 800x600